آیا برای درمان با لمینت دندان را می‌تراشند؟

به عنوان بخشی از فرآیند آماده سازی، ممکن است دندان ها نیاز به تراشیدن داشته باشند، اما این امر در هر فرد متفاوت است. به عنوان مثال، اگر با دندان‌های بسیار بزرگ، خاکستری و کج به دندانپزشک مراجعه می‌کنید، ممکن است مجبور شوند دندان‌ها را تا حدودی بتراشند تا ظاهر دلخواه را به دست آورند. با این حال، اگر دندان‌هایتان کوتاه است و بین آن‌ها فاصله وجود دارد، دندانپزشک شما نیازی به آماده‌سازی یا اصلاح زیاد نخواهد داشت. اگرچه ونیر نیاز به چند جلسه و چند مرحله دارد، اما نتایج نهایی ارزش این تلاش را خواهد داشت. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های لمینت این است که می‌توان بر اساس نیازهای هر فرد آن را طراحی کرد. دندانپزشک شما پس از شنیدن نیازها و خواسته های شما گزینه ها را با شما بررسی می کند. اگر دندان‌های شما هنوز کارآیی داشته باشد، می‌توانید غذا بخورید، اما مواردی مانند نحوه صحبت کردن، حالات صورت و نحوه لبخند زدن را نیز در نظر می‌گیرند.

چقدر دندان های شما را برای ونیر می تراشند؟

هنگام آماده کردن دندان ها برای لمینت سرامیکی، دندانپزشکان اغلب 0.5 میلی متر مینای دندان را میتراشند، در حالی که آماده سازی دندان ها برای ونیرهای کامپوزیت معمولاً نیاز به برداشتن کمتر از 0.2 میلی متر دارد.

ونیر ها را نمی توان روی دندان های ناسالم قرار داد. اگر پوسیدگی دندان دارید یا مینای دندان شما آنقدر نازک است که ونیر نتواند به آن بچسبد به آن بچسبید، این نوع درمان گزینه‌ی مناسب نیستند. نیم میلی متری از مینای دندان که دندانپزشک باید آن را بتراشند می‌تواند برای ساختار دندانی برخی از بیماران مشکل ساز باشد.

آیا می‌توان ونیر کامپوزیت یا لمینت را بدون تراشیدن دندان نیز انجام داد؟

به لطف پیشرفت‌های اخیر در فناوری ونیر، اکنون می‌توان ونیر‌ها را با آمادگی کم یا بدون آماده‌سازی قرار داد. ونیرهایی مانند Lumineers، Durathin Veneers و Vivaneers برای کاهش یا حتی رفع نیاز به تراشیدن دندان در دسترس بیماران هستند. دندانپزشک با توجه به شرایط منحصربفرد شما و پس از بررسی تصمیم می‌گیرد که آیا درمان بدون آماده سازی ونیر امکان پذیر است یا خیر.

دندان های زیر ونیر چه شکلی هستند؟

دندان های طبیعی شما که ونیر دریافت می کنند نسبت به قبل از عمل کوچکتر به نظر خواهند رسید. از آنجایی که دندانپزشکان ونیرها را روی دندان های طبیعی موجود قرار می دهند، دندان‌های طبیعی شما دست نخورده باقی می مانند. با این حال، فرآیند تراشیدن مینا ظاهر و شکل دندان‌های شما را تغییر می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.